Mniej znaczy więcej: Mantra do pielęgnacji włosów na 2020 r.
20

listopada

Mniej znaczy więcej: Mantra do pielęgnacji włosów na 2020 r.

Czasami wydaje się, że są tylko dwie rzeczy, które świat robi w styczniu, albo próbuje podtrzymać serię ambitnych postanowień (zwykle obiecywanych głośnym, wyraźnie rozmytym głosem przed zbyt wieloma świadkami), albo oczyszczają się jak średniowieczni pokutnicy z reżimem detoksykacyjnym, który polega na tym, że na śniadanie podawane są zło zielone koktajle i udają, że cieszą się super-żywnościowymi sałatkami, które zajmują cały wieczór na przygotowanie, a potem smakują tak, jak wygląda pod gnijącym kłodem.

Większość z nas lubi rozpoczynać nowy rok z odnowionym poczuciem celu, ale mniej z nas, jeśli jesteśmy całkowicie uczciwi, jest naprawdę gotowych znieść miesiąc tarta jarmuż - nie mówiąc już o naprawieniu chwiejącej się północy przysięgi, aby uniknąć wszelkich form cukiernictwa stąd do wieczności.

Tak więc dla wszystkich tych, którzy wolą, aby ich świeży start odbywał się małymi krokami, mamy idealną rekomendację - nadszedł czas, aby uwolnić półki i szafki łazienkowe od tych wszystkich głupich butelek i zakurzonych aerozoli i zejść do minimum z nowym zestawem niezbędnych produktów do włosów, ponieważ w 2020 roku chodzi o jakość, a nie o ilość.

Zapomnij o gorącej jodze, wyrzuć aruwedyjską dietę, czas na zen z pielęgnacją włosów. Po pierwsze, zgodnie z zasadą kciuka, produkty do włosów w aerozolu, takie jak żele, kremy i pomady, mają okres trwałości około trzech lat, który skraca się o połowę do 18 miesięcy po otwarciu, co pozwala bakteriom unoszącym się w powietrzu i wilgoci przyspieszyć ich rozkład chemiczny. Praca na tej podstawie sam powinien podwoić swoją przestrzeń na półce, ale w Kaplicy zdecydowaliśmy się w tym roku jest o naprawdę paring back, a następnie zakup najlepszych high-end esencji można sobie pozwolić. W rzeczywistości, jeśli chodzi o podstawową, ale skuteczną pielęgnację włosów, większość z nas naprawdę potrzebuje ochrony cieplnej, szampon i oddzielną odżywkę odpowiednią dla naszego typu włosów.

Szampon Kerastase Bain Satin daje szczególnie dobre rezultaty w przypadku włosów suchych i szorstkich, natomiast właściwości rozpuszczające szamponu Redken Oil Scalp Relief Detox zdziałają cuda dla osób z bardziej tłustymi zamkami. Zawsze inwestuj w osobną odżywkę - mając tylko trzy rzeczy na swojej półce możesz sobie na nie pozwolić! Wolna od parabenów i silikonu, ale wzbogacona o olejek z czarnego kminku, Shu Uemura Sleek Smoothing conditioner nadaje delikatną dyscyplinę szorstkim, niesfornym włosom, Kerastase Volumactive Mask dodaje ciała i blasku cienkim, wiotkim włosom, a Pureology Hydrate Condition zapewnia doskonałą ochronę dla włosów farbowanych. Tymczasem, jeśli chodzi o niesamowitą ochronę przed wysoką temperaturą, nasz romans z podkładem Redken Pillow Proof Blow Dry Express Primer trwa nadal.

Więc aby rozpocząć swój rok z bezproblemowymi, godnymi salonu zamkami, nie wspominając już o bezproblemowej szafce łazienkowej, musisz się zgodzić, że

doświadczenia oczyszczające nie są mniej bolesne niż to...

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl