Odważnie i dosadnie: jak fryzury z górnej półki stają się wyraziste.
6

kwietnia

Odważnie i dosadnie: jak fryzury z górnej półki stają się wyraziste.

Lubimy sprawiać, by modne fryzury stały się codziennością, a ostatni odważny trend tępych włosów nie jest tu wyjątkiem. Włosy inspirowane wybiegami nie muszą oznaczać super wypolerowanych loków czy gładko zaczesanych do tyłu kucyków. Projektanci mody i dziewczyny z branży IT noszą ostatnio dużo ostrzejsze fryzury, przekraczając granice tego, co uważane jest za komplement i kontrast. Aby uzyskać odważny, tępy styl, który jest bardziej realistyczny niż wybiegowy, weź przykład ze stylizacji Kylie Jenner z Met Gala. Skoro już wspomnieliśmy o Met Gala, to pewnie myślisz, że nie ma szans, abyś osiągnęła taki wygląd w domu, ale odpowiednia fryzura sprawi, że stylizacja będzie dziecinnie prosta. Jeżeli więc chcesz się wyróżnić swoją fryzurą, mamy dla Ciebie kilka propozycji i wskazówek, jak utrzymać swój styl na dłużej.

Tępy bob

Kylie Jenner zaprezentowała swojego czarnego, gładkiego boba z przedziałkiem z boku, w połączeniu z naturalnym makijażem, aby jej nowa fryzura mogła mówić sama za siebie. Dzięki gładkim pasmom, które idealnie okalają jej twarz, fryzura wyglądała elegancko bez wysiłku.

Aby uzyskać taki wygląd, poproś o stępionego boba, który znajduje się tuż przy brodzie. Ponieważ fryzura ma jedną długość, wyrastanie z niej będzie niezwykle łatwe (nie żebyś chciała to robić przez jakiś czas) i zawsze będzie wyglądać świeżo pomiędzy kolejnymi wizytami. Serum wygładzające lub prostujące będzie Twoim najlepszym przyjacielem w tej fryzurze i sprawi, że kręcone włosy będą o wiele łatwiejsze do ułożenia, co pomoże Ci utrzymać wysiłki włożone w stylizację.

Mikro grzywka

Joan Small również zaprezentowała ostatnio na rozdaniu nagród CFDA odważny styl. Połączyła plażowego, tępego boba z mikrogrzywką. Taka fryzura będzie wyglądać najlepiej w przypadku osób o naturalnie prostych włosach, dzięki czemu Twoja nowa grzywka nie będzie trudna do utrzymania. Jeżeli chcesz nadać tej fryzurze bezpośredni wygląd, użyj średniej wielkości lokówki i losowo zakręć włosy na całej ich długości, kierując je w różne strony. Spryskaj włosy sprayem teksturyzującym lub solą morską, aby nadać im plażową teksturę, a następnie przytrzymaj i rozczesz palcami, aby rozdzielić loki. Idealnie sprawdzi się to na włosach z drugiego dnia życia, aby utrwalić fale i nadać włosom niewymuszony wygląd, który dopełni tępo zakończoną grzywkę.

Alternatywnie, fryzura ta będzie wyglądać świetnie na zupełnie gładkich i prostych włosach, aby uzyskać maksymalny efekt i bardziej strojny wygląd. Mikro grzywka może być trudnym zadaniem, ponieważ ma tendencję do szybkiego wzrostu. Może więc kusić, abyś sama ją podcięła, gdy zostaniesz sama w łazience z nożyczkami, ale pamiętaj, aby regularnie umawiać się na wizyty u stylisty, aby Twoja grzywka była odpowiednio przycięta. Pamiętaj, że mikro grzywka wyeksponuje Twoje brwi, więc zadbaj o ich kształt i podkreśl je ołówkiem lub pudrem, aby je wypełnić.

Super krótkie cięcie

Jeżeli jesteś zwolenniczką czegoś bardziej alternatywnego i jesteś gotowa zaryzykować, wzoruj się na pokazie Alexandra Wanga na NYFW i wybierz superkrótką fryzurę z jeszcze krótszą grzywką. Nie jest to fryzura dla osób o słabym sercu, ale z pewnością przyciągnie uwagę i wzbudzi zazdrość wśród Twoich znajomych.

Kluczem do nadania takiej fryzurze ostrego charakteru jest jej tekstura. Tekstura nada grubym włosom odpowiedni kształt, a cieńszym doda objętości. Kolejnym plusem jest to, że będziesz mogła zwlec się z łóżka, lekko potargać włosy i ruszyć w drogę: w tej fryzurze im większy bałagan, tym lepiej.

Iwona

Redakcja nepenti.pl