Poczekalnia fryzjerska – jak ją urządzić?
25

sierpnia

Poczekalnia fryzjerska – jak ją urządzić?

Nie spotkamy już dziś salonu fryzjerskiego w którym zobaczymy brak poczekalni dla klienta czy lady recepcyjnej.

Również przypadkowość rozmieszczenia tych stref użytkowych nie wchodzi w rachubę i jeśli się przyglądniemy dokładnie, to każdy salon ma niemal idealnie rozplanowaną przestrzeń. Jednym z ważniejszych miejsc jest poczekalnia dla klienta, gdzie będzie mógł wygodnie i spokojnie poczekać na swoją kolei. Zanim przystąpimy do zakupu mebli i wyposażenia salonu fryzjerskiego, przemyślmy dokładnie jego rozkład, tak by nie okazało się, że wydzieliliśmy zbyt mało miejsca na poczekalnię.

Wyposażenie i wystrój poczekalni ma ogromne znaczenie ponieważ to tutaj klient będzie miał czas i możliwość zapoznania się z salonem. Po recepcji będzie to drugie miejsce z którym będzie miał styczność i spędzi tutaj niekiedy kilka do kilkunastu minut, więc zadbajmy dobrze o to miejsce. Bardzo ważne jest siedzisko gdzie klient będzie mógł usiąść. Może to być kanapa, pufa czy krzesła, w zależności co będzie nam pasowało do ogólnego wystroju salonu, ważne jednak aby wybrać siedziska wygodne i komfortowe. W sklepach mamy bardzo szeroką ofertę mebli do poczekalni, więc mamy wiele wariantów do wyboru.

W przypadku mebli do poczekalni nie powinniśmy wybierać tanich modeli o byle jakiej jakości. Lepiej zainwestować więcej w meble o wysokim standardzie, co zapewni satysfakcję w czasie odpoczynku. Powinniśmy wybierać meble trwałe, wytrzymałe, z dobrze wyprofilowanym siedziskiem i oparciem. Nie bez znaczenia jest także materiał z których jest wykonany, nie powinien to być materiał który będzie się przyklejał do ciała podczas upalnych dni, ani szorstki czy nieprzyjemny dla skóry.

Fotele czy kanapy muszą także być dopasowane do pozostałych elementów wyposażania salonu, tak by razem tworzyły spójna całość pod względem kolorystyki i stylu. Obok kanapy powinien być także stolik z czasopismami, gazetami i katalogami trendów we fryzjerstwie. Mile widziany będzie także stolik kawowy oraz szafeczka na torebki czy reklamówki. Mimo tego, że poczekalnia to jeden z kilku elementów salonu, to z pewnością jest jednym z ważniejszych.

Tutaj kształtuje się opinia o salonie i o tym jak dbamy o klienta, wiec zadbajmy o jej wygląd i wygodę, co będzie owocowało w przyszłości.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl