Mikropigmentacja lub microblading: podobieństwa, różnice i zalecenia
2

maja

Mikropigmentacja lub microblading: podobieństwa, różnice i zalecenia

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Mikropigmentacja lub microblading: ...

Brwi są jedną z najważniejszych cech naszej twarzy, nadają jej kształt i są niezbędne do przekazywania naszych emocji. Dlatego też techniki pozwalające na modyfikację kształtu brwi, ich pigmentację, a nawet nadanie im większej objętości stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne.

Wśród tych technik wyróżniają się mikropigmentacja i microblading, zabiegi, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne dzięki swojej wszechstronności i skuteczności rezultatów. Poniżej wyjaśniamy, co należy wiedzieć o obu zabiegach, aby móc zaoferować tę usługę w swoim salonie i odpowiednio doradzić swoim klientom.

Co to jest mikropigmentacja i microblading?

Zarówno microblading, jak i mikropigmentacja są półtrwałymi technikami estetycznymi przeznaczonymi do definiowania, wypełniania i modyfikowania brwi. Używając pigmentów podobnych do koloru włosów danej osoby, specjaliści mogą narysować każdy włosek brwi, nadając w ten sposób brwiom bardziej naturalny i estetyczny wygląd.

Mikropigmentacja

Jak sama nazwa wskazuje, mikropigmentacja charakteryzuje się wykorzystaniem demografu do utrwalenia naturalnych pigmentów na skórze. Dzięki tej technice można rysować, cieniować i wypełniać miejsca, w których brakuje pigmentu. Utrzymuje się on przez około 3 do 5 lat, choć w zależności od rodzaju skóry danej osoby może zaistnieć potrzeba uzupełnienia ubytków.

Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, ponieważ stosowane pigmenty są w większości naturalne i nie powodują uszkodzeń ani alergii. Szczególnie polecamy go osobom, które chcą wypełnić brwi w sposób naturalny i długotrwały. Jest to idealne rozwiązanie dla tych klientek, które chcą ujednolicić wygląd swoich brwi lub nieco zmienić ich tonację.

Microblading

Microblading to półtrwała procedura, w której pigmenty są nakładane na skórę za pomocą skalpela. Instrument używany w tej technice umożliwia przycinanie i tworzenie brwi włosek po włosku.

Trwa on około jednego roku. Innymi słowy, jest to krótszy zabieg niż mikropigmentacja. Ta procedura wymaga częstszych poprawek.

Jest zalecany dla osób, które mają mało brwi i chcą nadać im większą objętość lub dla tych, którzy chcą zmienić kształt swoich naturalnych brwi.

¿Miropigmentacja lub microblading?

Chociaż celem każdej z tych technik jest wypełnienie lub zmiana kształtu brwi, każda z nich ma swoje własne cechy szczególne i jest zalecana w różnych przypadkach.

Microblading trwa znacznie krócej , ponieważ pigmenty są nanoszone tylko na najbardziej powierzchowną warstwę skóry. Z tego względu jest on zalecany dla klientów, którzy nie mają problemu z ciągłym retuszowaniem zabiegu. Ponadto dzięki microbladingowi możliwe jest tworzenie nowych kształtów od podstaw, ponieważ ze względu na charakter tej techniki możliwe jest dorysowanie każdego włoska brwi i nadanie mu naturalnego wyglądu.

Z kolei mikropigmentacja ma na celu zabarwienie lub wypełnienie części brwi. Utrzymuje się on znacznie dłużej, ale nie będzie można tworzyć nowych kształtów tak naturalnie jak w przypadku microbladingu. Technika ta ma być trwała i, w zależności od rodzaju skóry, z czasem będzie wymagała jedynie niewielkich poprawek. Jest to konsekwencja narzędzia użytego do leczenia. Demografowie dysponują serią igieł, które są używane do umieszczania pigmentów w skórze właściwej i naskórku skóry, co zapewnia długotrwałą jakość mikropigmentacji .

Każda z technik ma swoje zalety, a ostateczna decyzja zależy od oczekiwanych rezultatów i gotowości do retuszowania zabiegu.

Zalecenia dotyczące rozpoczęcia pracy z tymi technikami

Jeśli rozważasz wejście w świat mikropigmentacji lub microbladingu, powinieneś wziąć pod uwagę pewne kwestie, zarówno z punktu widzenia profesjonalisty, który wykonuje zabieg, jak i klienta, który go otrzymuje.

  • Zarówno osoba wykonująca zabieg, jak i pacjent, który go otrzymuje,muszą pracować jako zespół . W ten sposób będą w stanie dobrać najlepszy odcień dla każdej osoby i idealny kształt brwi dla każdej twarzy.

  • Należy zastosować krem znieczulający, ponieważ microblading może być zabiegiem bolesnym.

  • Zarówno microblading , jak i mikropigmentacja to stosunkowo szybkie zabiegi, ale klientka powinna być przygotowana na spędzenie około 2 godzin w salonie.

  • Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu brwi będą czerwone i ciemniejsze niż zwykle. Nie należy się martwić, jest to naturalna reakcja na zabieg i minie po kilku godzinach.

  • Niezwykle ważne jest upewnienie się, że klient nie jest uczulony na pigmenty . Dlatego też przed zabiegiem należy nałożyć na skórę odrobinę pigmentu, który ma być użyty, i sprawdzić, czy wystąpi jakaś reakcja.

Zarówno mikropigmentacja, jak i microblading są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić swój wizerunek w bezpieczny i naturalnie wyglądający sposób. Poinformuj klientów o obu opcjach, wspólnie zdecydujcie, która z nich najlepiej odpowiada ich potrzebom i zapewnijcie im tę radykalną zmianę, na którą czekali.

Powiązane artykuły:

  1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i jak o nią dbać
  2. Acripie: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet

Iwona

Redakcja nepenti.pl