5 wskazówek dotyczących dekoracji salonu kosmetycznego
3

lutego

5 wskazówek dotyczących dekoracji salonu kosmetycznego

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. 5 wskazówek, jak urządzić salon kosmetyczny

Zrównoważone środowisko, które generuje atmosferę spokoju, wyciszenia i dobrego samopoczucia to wyzwanie, przed którym stają właściciele salonów kosmetycznych, wybierając wystrój swojego salonu. Sprawienie, by klient czuł się dobrze i spokojnie, to klucz do wyboru elementów dekoracyjnych.

Salon kosmetyczny powinien być przestrzenią, która komunikuje spokój, bezruch i piękno, a także ekskluzywność, luksus i jakość, wszystkie te cechy zmysłowe można stworzyć poprzez projekt i dekorację.

Idealną przestrzenią do budowy centrum estetycznego jest bez wątpienia otoczenie przyrody, na wsi lub z wieloma ogrodami, ale jeśli nie ma możliwości dostępu do jednego z tych miejsc, konieczne jest posiadanie wewnętrznej przestrzeni do wykonania orientalnego ogrodu, którego projekt powoduje to uczucie spokoju i wyciszenia.

Wszystkie elementy dekoracyjne i projektowe Twojego salonu kosmetycznego powinny przekazywać harmonię, od kolorów, mebli, tkanin i akcesoriów.

Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci z powodzeniem zakończyć urządzanie salonu kosmetycznego.

  1. Ciepłe odcienie ziemi. Pomalowanie ścian w odcieniach ziemi w poczekalni Twojego salonu pomoże stworzyć nastrój. Pamiętaj, że kwiatowe printy bardzo dobrze uzupełniają odcienie ziemi. Tonacje ziemi obejmują zakres od żółtego, przez pomarańczowy, czerwony do brązowego, ciepłe kolory cieniowane przy użyciu różnych wartości czerni i bieli.
  2. Zasłonięcie okien. Zasłony takie jak cienkie woale czy białe koronkowe firanki na oknach poczekalni zapewnią Twoim klientom sporą dawkę naturalnego światła. Jeśli jednak okna frontowe salonu wychodzą na parking lub przemysłową część miasta, można rozważyć żaluzje z listew drewnianych.
  3. Siedzenie. Ważne jest, aby Twoi klienci czuli się komfortowo. Przytulne krzesła i małe sofy w kolorach, które uzupełniają Twój wystrój w odcieniach ziemi to urocza opcja. Drewno w meblach jest idealne, ponieważ tworzy połączenie z naturą, a także ciepło. Krzesła wiklinowe również pomagają osiągnąć naturalne wrażenie, którego szukasz.
  4. Oświetlenie. Im więcej naturalnego światła tym lepiej. W przeciwnym razie nadaj poczekalni swojego centrum estetycznego ładny, stonowany blask. Upewnij się, że jest wystarczająco ciemny, aby zachęcić do relaksu, ale wystarczająco jasny, aby przeczytać książkę lub magazyn.
  5. Dekoracja w gabinecie zabiegowym. Stoły do twarzy i masażu powinny być wyposażone w lekki, wygodny koc, z którego mogą korzystać Twoi klienci. Upewnij się, że jego kolor również uzupełnia ziemisty wystrój. W przypadku akcesoriów użyj elementów, które przywołują naturę: kwiaty, drewno, bambus, szkło, kamień lub piasek, ponieważ te elementy przekazują połączenie z naturą i spokojem. W tych przestrzeniach można też używać świec, a jeśli są one aromatyczne, to tym lepiej.

Ładna miska z potpourri lub szklany pojemnik z suszoną lawendą doda miłego wykończenia.

Bambus i małe rośliny plastikowe lub naturalne są dobrymi opcjami, ponieważ mają bardziej egzotyczny wygląd, a centra estetyczne wyglądają egzotycznie.

Pamiętaj, że w wystroju salonu kosmetycznego mniej znaczy więcej, posiadanie minimalistycznego podejścia pomoże Twojemu salonowi stworzyć tę ogólną relaksującą atmosferę. Staraj się nie układać rzeczy w stosy, otwieraj przestrzenie i mądrze wykorzystuj akcesoria.

Jeśli podobały Ci się te wskazówki zostaw nam komentarz na dole tego artykułu lub podziel się nim ze znajomymi na swoich portalach społecznościowych.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl