Jak zaprojektować wnętrze salonu fryzjerskiego (część I)?
25

sierpnia

Jak zaprojektować wnętrze salonu fryzjerskiego (część I)?

Projektując każde wnętrze, a więc także wnętrze salonu fryzjerskiego, trzeba z jednej strony wykazać się otwartym umysłem, z drugiej zaś zwrócić uwagę na sprawy, które pozornie mogą wydawać się nieistotne. W projektowaniu salonu fryzjerskiego trudnością może okazać się trafienie w upodobania klientów; to problem, który dotyka wszystkie osoby, które projektują przestrzeń publiczną, a taką jest salon fryzjerski.

Jaki powinien być pierwszy krok?

Zanim zaczniemy tworzyć projekt, przyjrzyjmy się okolicy, w której otworzymy swój salon i odpowiedzmy sobie na podstawowe pytania: w jakim stylu chcemy salon? Kim będą moi przyszli klienci? Czego będą oczekiwać? Jak szeroki zakres usług mogę zaproponować, aby zapewnić im jeszcze wyższy komfort? Jak dużej liczby klientów mogę się spodziewać?

Pewne możliwości aranżacyjne i rozwiązania zdeterminowane są lokalizacją naszego salonu. Pytania, które padły wyżej powinniśmy sobie zadać już w momencie, kiedy poszukujemy lokalu. W chwili, kiedy będziemy dysponować lokalem na niektóre pomysły może już nie być miejsca. Styl wnętrza a jego ranga Aranżacja salonu usytuowanego w centrum handlowym pozwoli nam urządzić wnętrze otwarte i swobodne. Należy jednak wystrój dostosować do wystroju, który panuje w centrum. Jeśli jest on nowoczesny, to salon urządzamy w stylu minimalistycznym, niemal ascetycznym.

Możemy też postawić na bogaty wystrój wstawiając miękkie kanapy, ozdabiając ściany dużą ilości dekoracyjnych drobiazgów i wieszając kryształowe żyrandole. Podobnie możemy urządzić salon zlokalizowany w śródmieściu. Tutaj jednak powinniśmy się skupić przede wszystkim na jego witrynie, która powinna przyciągać uwagę klientów i zachęcać do wizyty w salonie. Uwagę klientów powinno w pierwszej kolejności przyciągać łatwe do zapamiętania logo, gustowne zdjęcia wykonywanych fryzur i ciekawa kolorystyka.

Inną możliwością przyciągnięcia uwagi klientów jest interesująco zaprojektowane wnętrze, które będzie widać z ulicy. To ostatnie rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w przypadku, kiedy salon będzie usytuowany na piętrze. Klientki mogą czuć się mało komfortowo, kiedy będą siedzieć w fotelu z farbą nałożoną na włosy, a do wnętrza będą zaglądać przechodnie.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl