Akceptowalne w latach 80-tych: Odważne style retro, które powracają do łask
6

kwietnia

Akceptowalne w latach 80-tych: Odważne style retro, które powracają do łask

W tym sezonie nastąpił wielki powrót fryzur, makijażu i mody w stylu lat 80-tych. Włosy z lat 80. można było zobaczyć na wszystkich wybiegach AW16 - od karbowania u Gucciego, po pełne objętości, przypominające trwałą ondulację loki u Louisa Vuittona. Prawdopodobnie niechętnie wracasz do fryzur z lat 80. ze względu na niezbyt korzystne wspomnienia retro, jednak istnieje wiele zachwycających, przykuwających uwagę fryzur z lat 80., które sprawdzą się w 2016 roku i są bardziej osiągalne niż mogłoby się wydawać.

Włosy z lat 80. to przede wszystkim tekstura, loki i objętość: a nic nie podsumowuje tych trzech elementów lepiej niż trwała ondulacja. Każdy, od Charlene Robinson granej przez Kylie Minogue w Sąsiadach, po Kelly McGillis w Top Gun i Jennifer Beals we Flashdance, nosił różne warianty tej pełnej objętości, kręconej fryzury. W tym roku Louis Vuitton, Isabel Marant, Diane von Furstenberg i Giorgio Armani powrócili do tego trendu na pokazach mody AW16.

Tradycyjne trwałą ondulację z lat 80. uzyskiwano przy użyciu wielu środków chemicznych, ale obecnie istnieją bardziej naturalne sposoby na uzyskanie takiego wyglądu, na przykład za pomocą lokówki z pałeczką. Porozmawiaj ze swoim stylistą, aby wybrać metodę, która będzie odpowiednia zarówno dla kondycji Twoich włosów, jak i Twojego stylu życia. Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjną trwałą ondulację, dbaj o włosy po jej zakończeniu, używając produktów przeznaczonych specjalnie do włosów kręconych. Trwała zmienia strukturę pasm włosów, dlatego po jej wykonaniu powinnaś traktować włosy tak, jakby były naturalnie kręcone.

Osoby prowadzące intensywny tryb życia oraz te, które chcą uzyskać efekt trwałej ondulacji nie tylko na jedną, specjalną okazję, mogą pomyśleć o tradycyjnej trwałej, jeśli nie mają czasu na codzienną, długą stylizację. Jeżeli masz czas na codzienne kręcenie włosów, Twój stylista może pokazać Ci, jak uzyskać loki, które utrzymają się przez cały dzień, na przykład spryskując każdy nowy lok lakierem, a następnie przechylając głowę w dół i nakładając spray teksturyzujący u nasady włosów, aby uzyskać dodatkową objętość.

Ta fryzura może być zarówno wyrafinowana, jak i beztroska, więc pasuje do Ciebie bez względu na to, jaką pracę wykonujesz. Unikaj tapirowania włosów po trwałej ondulacji lub loków, aby nadawały się do noszenia. Do nowej fryzury możesz dobrać modne w latach 80-tych kombinezony, które podkreślą miękki wygląd Twoich loków, wąskie spódnice z przesadnymi falbanami lub koktajlowe sukienki z asymetrycznym dekoltem.

Wszystkie typy włosów mogą w pewien sposób zaadaptować ten trend, jeżeli tylko masz włosy o długości co najmniej long boba. Jeżeli Twoje włosy są naturalnie kręcone, wykorzystaj to, co już masz - przed suszeniem użyj pianki podkreślającej skręt, a podczas stylizacji, spryskaj loki lakierem.

Karbowanie to idealny sposób dla osób o cienkich, wiotkich i prostych włosach na uzyskanie efektu uniesienia i objętości rodem z lat 80-tych. Potrzebna Ci będzie jedynie stara, dobra karbownica i lakier do włosów, którym utrwalisz karbowanie. Karbowanie nie będzie odpowiednie dla osób o już bardzo gęstych włosach, ze względu na ekstremalną objętość, jaką doda im karbowanie. Podobnie, bardzo trudno będzie uzyskać trwałe karbowanie, jeżeli masz naturalnie kręcone włosy, ponieważ najpierw musisz je wyprostować, a następnie chronić przez cały dzień przed działaniem czynników zewnętrznych. Możesz karbować zarówno włosy krótkie, jak i długie, ale im krótsze włosy, tym bardziej będą wystawać po karbowaniu.

Pamiętaj, że jeżeli stosujesz na włosach narzędzia termiczne, musisz je stosować w połączeniu z termoochronnym sprayem lub kremem do stylizacji, aby uniknąć uszkodzeń.

Karbowane włosy nadal kojarzą się z dziką, beztroską i "nocnym wyjściem", dlatego też dobierz do nich jeden z ostrzejszych trendów w modzie lat 80-tych - na przykład cekinowy numer lub szeroki, kwadratowy pasek w talii. Jeżeli jednak wykonujesz bardziej formalny zawód, zastanów się dwa razy nad wyborem tej fryzury do pracy. Przyjmowanie fryzur z lat 80. nie musi być straszne. Obydwie fryzury mogą być dostosowane do Twoich potrzeb, czy to poprzez luźniejsze loki, czy też karbowanie poszczególnych partii włosów. Porozmawiaj ze swoim stylistą o tym, jaki wygląd chciałabyś osiągnąć, a on doradzi Ci, jak najlepiej się za to zabrać. A po więcej inspiracji stylistycznych zajrzyj na nasz blog.

Arkadiusz

Redakcja nepenti.pl