Najpopularniejsze obecnie nazwy męskich fryzur
11

maja

Najpopularniejsze obecnie nazwy męskich fryzur

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Nazwy fryzur dla mężczyzn ...

Jeśli jesteś stałym bywalcem salonów fryzjerskich lub dopiero wkraczasz w świat stylizacji włosów, powinieneś wiedzieć, że aby zdobyć odpowiednie doświadczenie i mieć pewność, że otrzymasz strzyżenie, jakiego naprawdę pragniesz, musisz poznać wszystkie rodzaje strzyżeń, ich kształt i nazwy. Zawsze pamiętaj, że znajomość nazw poszczególnych fryzur jest kluczem do uzyskania najlepszej fryzury. W tym artykule poznasz nazwy najpopularniejszych męskich fryzur, dzięki czemu będziesz mógł przekazać fryzjerowi, jaką fryzurę preferujesz.

Istnieje wiele nazw i stylów męskich fryzur. Każdy z nich różni się kształtem, narzędziami użytymi do jego wykonania, luzem i gęstością, jaką osiąga w każdym ze swoich aspektów. Do najbardziej popularnych należą cięcia takie jak low i high fade, czy popularne cięcie wojskowe, jednak terminologia zwiększa się i rozszerza w miarę jak cięcia stają się coraz bardziej złożone .

Ważne jest, aby wiedzieć, że każdy krój ma specyficzne cechy, które sprzyjają lub podkreślają cechy twarzy, które je posiadają, a także uwydatniają inne cechy fizyczne osoby noszącej. Dlatego też, w zależności od kształtu kości i cech charakterystycznych, jedna lub druga fryzura będzie lepiej pasować do Ciebie.

Jak nazywać fryzury dla mężczyzn

Niełatwo jest wybrać fryzurę, która najlepiej pasuje do naszych cech. Dlatego wśród mężczyzn bardzo często pojawia się uczucie, że nie potrafimy w pełni wyjaśnić, jakiej fryzury oczekujemy, lub, co gorsza, że nie otrzymaliśmy takiej, jakiej chcieliśmy.

Nadszedł czas, aby zostawić te zmartwienia za sobą. Oto lista nazw fryzur dla mężczyzn, która będzie bardzo przydatna podczas wizyty u zaufanego fryzjera i pozwoli Wam na najlepszą komunikację, jeśli chodzi o uzgodnienie rodzaju fryzury, jakiej szukacie.

Fade

Jest to jedna z najczęściej stosowanych fryzur w ciągu ostatnich dwóch dekad. Pasuje do różnych typów włosów i polega na stopniowym przycinaniu włosów od góry do dołu. Zazwyczaj stopniowanie gęstości włosów odbywa się po bokach, podczas gdy wierzchnia część włosów może być stylizowana na różne sposoby. W zależności od poziomu strzyżenia może to być strzyżenie wysokie, płaskie, niskie, stylizowane lub średnie.

Podcięcie, cięcie rozłączne lub "krótkie podcięcie".

Składa się z przedziałka na skórze u dołu i z tyłu głowy. W przeciwieństwie do gradientu, podcięcie jest cięciem jednolitym, bez skali gęstości. Podobnie jak w przypadku gradientu, podcięcie pozostawia wierzchnią część włosów do swobodnego ozdobienia na różne sposoby, w zależności od gustu stylisty lub klienta.

Jednolite strzyżenie lub strzyżenie typu "Buzz"

Jest to idealne cięcie, jeśli właśnie tracisz włosy. Jest to bardzo niskie i jednolite cięcie, bez usuwania wszystkich włosów. Zazwyczaj do tego typu cięcia używa się najniższych numerów na brzytwie. Ta fryzura jest idealna dla gęstej, zadbanej brody i doskonale uzupełnia skośne twarze.

Klasyczny krój wojskowy

Popularna w szkołach wojskowych na całym świecie, fryzura ta jest zasadniczo bardzo podobna do fryzury buzz, jednak główną różnicą między nimi jest gęstość. Strzyżenie wojskowe pozwala na uzyskanie znacznie dłuższych włosów, zazwyczaj przy użyciu maszynki o numerze od 2 wzwyż. Nie jest ono zalecane w przypadku bardzo gęstych włosów, a także grubych lub zbyt okrągłych twarzy.

Pompadour

Jest to fryzura bardzo podobna do fryzury typu "fade", ponieważ również składa się z głębokiego, wyraźnego cięcia po bokach głowy, podczas gdy górna część zachowuje objętość w postaci wyraźnego grzebienia, zwykle zaczesanego do tyłu.

Mohikanin

Być może jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów cięcia. Wzorowana na popularnym strzyżeniu plemiennym rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, polega na prawie całkowitym wygoleniu boków głowy i długim, krzaczastym grzbiecie na czubku. Obecnie zarówno golenie boczne, jak i długość grzbietu zależą od upodobań użytkownika.

Mullet

Jest to odmiana pochodząca z obszarów wiejskich Stanów Zjednoczonych. Polega ona na równym, wysokim strzyżeniu na górze i po bokach włosów, pozostawiając długi tył. Na ogół cięcie odbywa się od numeru trzeciego wzwyż. Było to bardzo popularne cięcie w latach 70-tych i 80-tych, obecnie jego popularność znacznie spadła.

Kok i węzeł górny

Fryzury długie i półdługie. Pierwsze z nich to precyzyjne cięcia na końcu długich włosów i węzeł wiązany na czubku lub z tyłu głowy. Drugi, z widocznym cięciem po bokach głowy i długimi włosami u góry związanymi w węzeł.

Grzyby

Bardzo popularna w latach 90-tych, fryzura ta doskonale wygląda na włosach prostych, ponieważ jest to fryzura prosta o niewielkiej objętości. Ma ona zazwyczaj jednolity kształt z przodu i może owijać się wokół głowy aż do skroni. Chociaż jest to bardzo popularny fason wśród dzieci, nosi go coraz więcej dorosłych i młodzieży.

Jasny i ciemny francuski

Część strzyżenia numer 3 lub 2 (jasny francuski), lub 4 (ciemny francuski), po bokach głowy, z towarzyszącą nieco większą objętością na czubku głowy. Można je łatwo dopasować do każdego typu twarzy, dzięki czemu są uważane za klasyczny fason.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu.
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu.
  3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl