Jaka jest idealna ilość nadtlenku i wybielacza?
17

maja

Jaka jest idealna ilość nadtlenku i wybielacza?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Jaka jest ilość ...

Rozjaśnianie włosów to złożony proces, który wymaga doświadczenia, wiedzy i precyzji. Należy zwrócić uwagę na tak drobne elementy, jak czas, w którym produkt będzie stosowany, ilość nadtlenku i wybielacza, które zostaną użyte , oraz inne szczegóły, które mogą mieć duże znaczenie.

Jeśli jesteś właścicielem salonu fryzjerskiego, powinieneś wiedzieć, że rozjaśnianie jest procesem wymaganym i często niezbędnym przy innych zabiegach koloryzacji włosów. kolorowanka o kolorymetria. W związku z tym bardzo ważne jest posiadanie informacji i dokumentacji, aby móc oferować tę usługę w sposób jak najbardziej precyzyjny.

W tym artykule porozmawiamy o nadtlenku do włosów: co to jest, do czego służy i jakie proporcje nadtlenku i rozjaśniacza należy stosować .

Co to jest wybielacz

Rozjaśniacz ma zazwyczaj postać proszku zawierającego substancje chemiczne, które otwierają zewnętrzną warstwę włosa, umożliwiając przedostanie się nadtlenku. Wśród jej składników najbardziej wyróżnia się amon, który jest głównym składnikiem osłabiającym zewnętrzną warstwę włókna włosa i nadającym mieszance rozjaśniającej charakterystyczny zapach.

Ze względu na ilość substancji chemicznych zawartych w proszku wybielającym, klient może odczuwać kłucie lub pieczenie podczas jego stosowania. Dlatego należy bardzo uważać na ilość nadtlenku używanego do rozjaśniania włosów, a także na czas , na jaki go pozostawiamy.

Do czego służy nadtlenek? Nadtlenek wodoru lub nadtlenek do włosów jest odpowiedzialny za usuwanie pigmentu z włosów klienta; składa się on z jednej części nadtlenku wodoru i jednej części tlenu i, krótko mówiąc, jest stosowany do wybielania lub usuwania pigmentu z włosów.

Kiedy rozjaśniaczowi uda się otworzyć zewnętrzną warstwę włosa, nadtlenek wnika we włókna włosa, aby usunąć naturalny kolor. W zależności od oczekiwanych rezultatów, rodzaju włosów i ich naturalnego koloru, istnieją różne rodzaje nadtlenków, które można stosować. Obejmują one od 10 do 40 objętości nadtlenku wodoru i są określane na podstawie ilości obecnego nadtlenku, tzn. objętość 40 zawiera dwa razy więcej nadtlenku niż objętość 20.

Jakiej ilości nadtlenku powinnam użyć do farbowania włosów? Wyjaśniamy to poniżej.

Zależność między ilością nadtlenku a ilością wybielacza

Jak wspomniano powyżej, zarówno nadtlenek, jak i wybielacz są podstawowymi składnikami procesu wybielania. Jakiej ilości nadtlenku i wybielacza należyjednak użyć?

Idealna proporcja to 1:2 , tzn. jedna jednostka wybielacza na dwie jednostki nadtlenku. Pozwoli to uzyskać mieszaninę, która będzie mocna, ale na tyle płynna, że będzie można się niąposługiwać i uzyskać równomierny wynik. W wyniku zastosowania tej proporcji powinna powstać jednorodna i płynna, ale gęsta masa, na tyle gęsta, aby można ją było unieść pędzlem i pozwolić jej gładko opaść.

Najczęstsze błędy popełniane przy rozjaśnianiu włosów

Często popełnianym błędem jest stosowanie mniejszej ilości rozjaśniacza, a większej nadtlenku wodoru , aby zachować zdrowie włosów, ale w ten sposób można uzyskać tylko nierównomierny, pomarańczowy odcień. Jeśli jednak użyjesz zbyt dużo proszku rozjaśniającego i zbyt mało nadtlenku, otrzymasz bardzo gęstą mieszankę, z którą nie da się pracować i która bardzo podrażni włosy klientki.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jestczas stosowania. W zależności od rodzaju stosowanego nadtlenku, włosów klientki i efektu końcowego, można zdecydować, jak długo należy stosować mieszankę. Należy jednak pamiętać, aby nie pozostawiać go na włosach dłużej niż 50 minut, ponieważ może to poważnie uszkodzić włosy klientki .

Po każdym procesie rozjaśniania niezwykle ważne jest, abyś zapewnił klientce zabieg głęboko nawilżający , aby zwalczyć wszelkie możliwe uszkodzenia włosów po rozjaśnianiu. Należy pamiętać, że procesu tego nie można powtarzać zbyt często , ponieważ jest to bardzo agresywna procedura i może mieć konsekwencje, takie jak suche, łamliwe włosy lub nadmierne wypadanie włosów. Zaleca się przeprowadzenie maksymalnie jednej sesji wybielania w miesiącu lub co 4 tygodnie.

Wybielanie jest skomplikowanym procesem, ale każdy specjalista od urody powinien mieć doświadczenie w tej dziedzinie. Jest to niezbędne narzędzie do osiągnięcia określonych stylów i stosowania specjalistycznych technik. Najważniejszym aspektem przy wykonywaniu tej usługi jest uwzględnienie ilości nadtlenku i wybielacza w mieszaninie oraz czasu stosowania. Po zapoznaniu się z tymi pojęciami można je stosować i łączyć z innymi procedurami.

Powiązane artykuły:

  1. Profesjonalne farbowanie włosów
  2. Jak wykonać strzyżenie typu fade
  3. Techniki mycia włosów

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl