Kolorymetria refleksyjna: poznaj jej rodzaje
10

lipca

Kolorymetria refleksyjna: poznaj jej rodzaje

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Kolorymetria refleksyjna: poznaj jej rodzaje

Mówiąc o kolorymetrii odnosimy się do wszystkiego, co wiąże się z badaniem koloru i jego reakcji, głównie w obrębie fryzjerstwa i estetyki. Jednak kolory to nie tylko podstawowe odcienie, które możemy dostrzec gołym okiem. Technika ta polega na zastosowaniu odcieni, tonów, podtonów, a nawet pasemek we włosach naszych klientów. W tym artykule opowiemy o highlightach w kolorymetrii i o tym, jak może to wpłynąć na zabiegi kolorystyczne, którym poddajesz swoich klientów.

Pasemka to te podteksty, które możemy dostrzec na włosach, gdy znajdują się one pod słońcem lub w bezpośrednim świetle. Będą one miały ogromne znaczenie podczas stosowania zabiegów kolorystycznych takich jak farby, ponieważ w zależności od konkretnego numeru pasemka na Twojej klientce mogą mieć zupełnie inne kolory.

Rodzaje podkreśleń

Highlights wahają się od .1 do .7 i widać je w numerach barwników. W zależności od tego, na jaką cyfrę kończy się dany kod barwnika, oznacza, że ma on konkretne odbicie. Jeżeli w części dotyczącej odbicia znajdują się barwniki z dwoma liczbami, może to oznaczać, że produkt ma dwa rodzaje odbicia, w przypadku gdy są to różne liczby, lub że odbicie występuje w sposób intensywny. Te barwniki, które mówią .0 mają neutralne odbicia i nie odpowiadają żadnemu konkretnemu odcieniowi.

 • Odbicia .1: Odcienie kończące się na .1 mają popielate odbicia i są idealne, jeśli chcesz wyeliminować pomarańczowe tony.

 • Refleksy .2: Są to refleksy opalizujące lub perłowe, czyli nadają włosom fioletowy ton i neutralizują żółte tony.

 • Highlights .3: Te pasemka są złote w kolorze z niektórych pomarańczowych tonów i są idealne, jeśli chcesz stępić zielone odcienie.

 • Highlights .4: To wykończenie odpowiada barwnikom z miedzianymi lub pomarańczowymi refleksami,

 • Refleksy .5: Refleksy .5 to te farby, które pozostawiają na włosach klientki czerwone lub fioletowe tony.

 • Highlights .6: Są to mahoniowe lub intensywne czerwienie, które długo utrzymują się na włosach klientki, dlatego ich użycie powinno być starannie przemyślane.

 • Highlights .7: Zastosowanie tych farb pozostawia zielone tony we włosach, może to przypominać wykończenie popiołu.

 • Highlights .8: Te pasemka są dość neutralne, ponieważ wydają się brązowe. Dają one dość naturalny efekt i są idealnym wyborem dla klientki, która nie chce wyglądać jak osoba poddana zabiegowi koloryzacji.

Znajomość pasemek, tego jak się uzupełniają i jak je zneutralizować jest niezbędna dla profesjonalnego fryzjera. Zabiegi koloryzacji są bardzo ostrożnymi procesami, ponieważ prosty błąd może oznaczać zupełnie inne rezultaty niż te, których oczekuje Twoja klientka. Dlatego znajomość zasad kolorymetrii, zrozumienie koła barw i wiedza o tym, jak poszczególne produkty oddziałują na siebie, to podstawa każdego specjalisty od kolorów.

Powiązane artykuły:

Obrazy kolorymetrii włosów 2.

2. Wszystko o specjalistach od kolorów

3. Czym jest oprogramowanie fryzjerskie i jak z niego korzystać

4. Rodzaje pasemek w kolorymetrii

5. Diagnoza kolorymetryczna

Arkadiusz

Redakcja nepenti.pl