Najlepsze produkty do ochrony włosów tej zimy
29

stycznia

Najlepsze produkty do ochrony włosów tej zimy

 

Rtęć spada, a światła słonecznego jest pod dostatkiem. O tej porze roku, jeden dzień złej pogody może oznaczać tydzień złych dni dla Twoich włosów, dlatego też przygotowaliśmy listę najlepszych produktów, które uchronią Twoje włosy przed lodowatymi skutkami zimy.

Wyobraź sobie, w jaki sposób ta pora roku odbija się na Twoich włosach i najprawdopodobniej wyobrażasz sobie, że wieje chłodny wiatr i marznący śnieg, więc ochrona przed ciepłem jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, o której większość ludzi myśli. Czy wiesz jednak, że przebywanie przez cały dzień w zamkniętych pomieszczeniach z włączonym na maksa ogrzewaniem może być dla włosów równie szkodliwe, jak spędzanie kilku godzin dziennie pod suszarką? Jeśli dodamy do tego pokusę częstego stosowania gorącego powietrza, aby pozbyć się mgły, która pozostawia włosy wilgotne i oklapnięte, okaże się, że największym zagrożeniem dla włosów zimą może być zbyt wysoka temperatura!

Przedstawiamy gamę Kerastase Discipline. Już sama nazwa sprawia, że nasze niesforne kosmyki chcą się zachowywać jak należy. Gama ta składa się z szamponu, odżywki i wyjątkowego podkładu. Podkłady są genialnymi produktami chroniącymi przed wysoką temperaturą, a ten z pewnością pomoże ochronić Twoje włosy przed stresem związanym z częstym suszeniem zimą. Na zakończenie zastosuj Fluidissme Spray Kerastase, który zapewnia termiczną ochronę przed puszeniem się włosów, a Twoje włosy będą w stanie stawić czoła każdej ekstremalnej temperaturze.

Lakier do włosów. Niezależnie od tego, czy jesteś od niego uzależniona, czy też go nie znosisz, warto pamiętać, że o tej porze roku ten mikro-cienki połysk kopolimerów może stanowić istotną barierę ochronną pomiędzy Twoimi włosami a zimową pogodą. Wybierając dobry lakier do włosów na zimę, najlepiej jest jednak znaleźć taki, który ma niską zawartość alkoholu, ponieważ zbyt duża jego ilość sprawi, że włosy staną się przesuszone i łamliwe (niezależnie od pogody). Dla zapewnienia ochrony, nie wspominając o mocnym, bezwysiłkowym utrwaleniu, polecamy Control Addict 28 marki Redken.

Wraz ze spadkiem temperatury, wzrasta liczba zachorowań na przeziębienie i grypę, dlatego warto pamiętać, że nawet tak powszechne dolegliwości jak zimowe przeziębienie mogą wpłynąć na zdrowie Twoich włosów. Dlatego tak ważne jest stosowanie dobrego, odżywczego olejku do włosów, a my nie znaleźliśmy nic lepszego niż Shu Uemura Hair Essence, który dzięki zawartości olejku kameliowego pomaga chronić włókno włosa przed przesuszeniem i puszeniem się, jednocześnie zapewniając intensywne odżywienie. Niczym ciepła miska zupy pomidorowej w mokry dzień, Shu Uemura Hair Essence została stworzona, aby pocieszyć i podtrzymać Twoje włosy - stosuj ją, a Twoje zimowe włosy pokochają Cię za to.

Arkadiusz

Redakcja nepenti.pl