Obowiązkowe usługi fryzjerskie i kilka bardziej ekskluzywnych
30

kwietnia

Obowiązkowe usługi fryzjerskie i kilka bardziej ekskluzywnych

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Niezbędne usługi fryzjerskie i ...

W ostatnim czasie salony fryzjerskie stały się o wiele bardziej istotne niż jeszcze kilka lat temu. Mężczyźni we współczesnym społeczeństwie nie myślą już o etykietach i lubią poprawiać swój wygląd fizyczny, dlatego salony fryzjerskie przeżywają znaczny powrót.

Jeśli szukasz pomysłów na włączenie ich do swoich usług fryzjerskich, ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo pomocny.

Usługi fryzjerskie dla Twojej firmy: podstawy i te, które wyróżniają Cię na tle konkurencji

Kiedy myślimy o salonie fryzjerskim, od razu myślimy o strzyżeniu i pielęgnacji zarostu - najbardziej podstawowych czynnościach oferowanych w tych miejscach - ale jest tam wiele innych usług, które mogą pozostać niezauważone .

Istnieją usługi fryzjerskie, które są obowiązkowe, niezbędne nawet w najprostszym salonie fryzjerskim. Im więcej usług będzie oferowanych, tym więcej będzie klientów, ponieważ będą oni mogli zaspokoić wszystkie swoje pragnienia w jednym miejscu.

Zabiegi na zarost

Zabiegi na zarost to jedne z najbardziej powszechnych i popularnych zabiegów wykonywanych w salonach fryzjerskich. Najbardziej podstawową i niezbędną usługą, jaką powinieneś oferować, jest pielęgnacja i przycinanie zarostu. Po udoskonaleniu tej techniki można zacząć oferować bardziej ekskluzywne zabiegi. Możesz na przykład zalecić stosowanie olejków po goleniu lub olejków nawilżających , aby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji, nawet w przypadku naprawdę gęstego zarostu. Można też zagłębić się w praktykę farbowania brody. Stały się onebardzo popularne, jeśli chodzi o utrzymanie koloru, zwłaszcza w przypadku starszych klientów, którzy chcą zachować swój wygląd.

Zabiegi na włosy

Zabiegi na włosy to zabiegi wykonywane w celu poprawy stanu zdrowia włosów. Do najbardziej podstawowych należą mycie włosów, strzyżenie oraz nakładanie maseczek odżywczych i nawilżających. Niektóre bardziej specjalistyczne zabiegi, które można bez problemu zaadaptować w salonie fryzjerskim, to: specjalistyczne mycie dla każdego rodzaju włosów, zabiegi prostujące lub eliminujące puszenie się włosów, a nawet zabiegi subtelnie koloryzujące, takie jak kąpiele w złocie. Zabiegi te są bardzo pomocne w regeneracji włosów uszkodzonych przez środki chemiczne lub w przygotowaniu ich przed farbowaniem.

Manicure i pedicure

Manicure i pedicure są bardziej potrzebne, niż mogłoby się wydawać. Pielęgnacja paznokci to prosta i niezbędna usługa, która nie wymaga wiele czasu. Ta podstawowa usługa obejmuje zwykłe czyszczenie, opiłowywanie i oczyszczanie skórek. Jeśli jednak chcesz zaoferować swoim klientom niezrównane usługi, oto kilka wskazówek: nie zapomnij o kremach nawilżających i błyszczykach utwardzających, które pomogą poprawić stan skóry i paznokci klientów.

Golenie dla wszystkich 5 zmysłów

Golenie to podstawowa usługa w każdym salonie fryzjerskim, niezależnie od tego, czy chodzi o nowe strzyżenie, czy o utrzymanie poprzedniej fryzury, wszystkie salony fryzjerskie powinny być przeszkolone w zakresie obsługi klientów w zakresie golenia. Jeśli jednak szukasz wrażeń wykraczających poza podstawy, nie możemy zapomnieć o krótkim opisie tego, na czym polega golenie dla pięciu zmysłów. Doświadczenie obejmuje, jak sama nazwa wskazuje, aspekty stymulujące zmysły. W tym celu stosuje się przyjemną muzykę dla słuchu, ciepłe ręczniki dla dotyku i aromaty, które są rozprowadzane po pokoju dla powonienia.

Zazwyczaj wszystkie strzyżenia u fryzjera obejmują tę czynność, ale często brakuje smaku, który można pobudzić, oferując przekąskę, np. czekoladki, lub napój, np. kawę. Wszystkie zmysły są o wiele bardziej stymulowane przez fakt, że klienci zazwyczaj mają zamknięte oczy.

Coś, co może być bardzo przydatne dla Twojego salonu fryzjerskiego, to tworzenie zestawów lub pakietów obejmujących określone usługi za rozsądną cenę , ponieważ wielu klientów korzysta z kilku usług fryzjerskich tego samego dnia, aby uzyskać jak najlepszy wygląd.

Sekret mokrego ręcznika

Zawsze, gdy widzimy salon fryzjerski, widzimy klientów siedzących w fotelach i relaksujących się z mokrym ręcznikiem na twarzy. Choć może się to wydawać naprawdę proste, prawda jest taka, że istnieje powód zastosowania tej metody.

Przygotowuje twarz do zbliżającego się golenia lub cięcia. Może to zapobiec podrażnieniom podczas stosowania maszynki do golenia, zaczerwienieniom itp.

Jednocześnie będą one najlepszym sposobem na wprowadzenie klientów w nastrój, pozwalając im się zrelaksować i rozładować napięcie w czasie, gdy specjalista będzie im całkowicie poświęcony.

Już sam charakter tej praktyki podnosi doznania klienta, ale zawsze można pójść o krok dalej, podgrzewając wcześniej ręczniki lub używając olejków eterycznych, aby nadać im przyjemny aromat.

Skąd wiesz, jakie usługi oferować w swoim salonie fryzjerskim?

Wszyscy mężczyźni mają różne gusta, jeśli chodzi o styl, jaki chcą mieć. Istnieje wiele opcji, które można zaoferować, dlatego zaleca się posiadanie katalogu z określonym repertuarem, aby poinstruować tych klientów, którzy są nieco niezdecydowani.

Podsumowując, oto niezbędne usługi i praktyki barberskie , które pomogą stworzyć niezapomniane wrażenia dla Twoich klientów. Są one proste, niezbędne i sprawią, że każdy będzie chciał wrócić do Twojej firmy.

Powiązane artykuły:

  1. W jaki sposób oprogramowanie dla salonów fryzjerskich usprawnia komunikację z klientami?
  2. Pomysły na zakład fryzjerski: Jak założyć udany biznes
  3. Historia fryzjerstwa: krótkie fakty

Iwona

Redakcja nepenti.pl