Fryzury dla prostokątnych twarzy
3

marca

Fryzury dla prostokątnych twarzy

Masz prostokątną twarz? Chciałabyś dowiedzieć się, jak najlepiej ułożyć włosy, by pasowały do Twojego wyglądu? Przeczytaj dalej, by dowiedzieć się jak najlepiej dopasować swój wygląd do własnych upodobań i preferencji.

Twarz prostokątna jest zazwyczaj dość długa i charakteryzuje się niewielkim zróżnicowaniem szerokości między skroniami, kośćmi policzkowymi i linią szczęki. Dla porównania, twarz w kształcie serca jest szeroka przy kościach policzkowych i zakrzywia się wzdłuż linii szczęki aż do małego, prawie spiczastego podbródka, podczas gdy twarz prostokątna będzie prawie prosta w tych punktach, gdy patrzy się na nią całą twarzą. To może zaoferować wielką siłę do swojego wyglądu, i będzie łatwo być w stanie osiągnąć prawie androgyniczny i rzeczowy wygląd bez zbytniego wysiłku, jeśli jest to wygląd, który lubisz.

Twarz prostokątna oferuje Ci to, co najlepsze z obu światów, pozwalając Ci zmieniać swój wygląd dość łatwo poprzez dostosowanie fryzury do wybranego nastroju. Przyjrzyjmy się zatem kilku proponowanym stylizacjom:

Aby uzyskać gładki i wypolerowany, biznesowy wygląd londyńskiego miasta, możesz zdecydować się na gładkiego, krótkiego boba, który zaokrągla się wokół twarzy, aby złagodzić płaszczyznę szczęki. Możesz również spróbować krótkiego boba, takiego jak ten, który nosiła Emma Watson po zakończeniu pracy nad serią filmów o Harrym Potterze. Pamiętaj również, że krótka fryzura może podkreślić mocne, proste linie prostokątnej szczęki: efekt zmiękczenia może pomóc złagodzić ten problem. Może to być coś w rodzaju długiej, asymetrycznej grzywki lub nieco więcej długości lub pełności po bokach głowy. W razie wątpliwości, porozmawiaj z jednym z naszych fryzjerów, aby sprawdzić, czy jego zdaniem preferowana przez Ciebie fryzura będzie pasować do Twoich włosów i kształtu twarzy.

Takie fryzury są bardzo łatwe w utrzymaniu, a dzięki odpowiedniej stylizacji, możesz pozwolić swoim włosom rosnąć od najkrótszych do sięgających ramion lub nawet dłużej - możesz też utrzymać swój idealny krótki wygląd, regularnie je podcinając. Wybierając tego typu fryzury, możesz elastycznie kształtować zarówno swój wygląd, jak i częstotliwość wizyt u stylisty.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy gładka i biznesowa fryzura jest dla Ciebie, istnieje również wiele swobodnych uczesań, które pasują do prostokątnej twarzy.

Fryzura z piórami to świetna zabawa, ponieważ jest stosunkowo łatwa do wykonania i wymaga jedynie odrobiny pracy każdego ranka. Upierzenie łagodzi linie twarzy, dodając jej kobiecości i intrygując. Fryzura z piór Halle Berry doskonale demonstruje ten styl, nadając jej klasyczny, wypolerowany styl z nutą kobiecej zabawy.

Krótkie, bąbelkowe loki to kolejny zabawny sposób na przełamanie mocnych linii prostokątnej twarzy. Jest to szczególnie ważne, gdy loki są ułożone przy kościach policzkowych, jak w przypadku niedawnej blond fryzury Rity Ory, ponieważ podkreślają one kości policzkowe i minimalizują szeroki podbródek i mocną linię szczęki. Efekt ten można wzmocnić, w razie potrzeby, starannym makijażem, aby konturować kości policzkowe i linię żuchwy, aby jeszcze bardziej osiągnąć pożądany efekt.

Osoby o prostokątnej twarzy uważają czasem, że nie mogą mieć długich włosów, ale to nieprawda. Sarah Jessica Parker ma podłużną, prostokątną twarz, a swoje długie włosy układa, rozdzielając je po bokach twarzy delikatną falą. Dzięki temu jej długie włosy nie wydłużają i tak już długiej twarzy. Szerokości można dodać układając włosy warstwami lub dodając loki w zależności od potrzeb.

Mamy nadzieję, że niektóre z tych pomysłów na twarz prostokątną okażą się dla Ciebie przydatne, gdy będziesz decydować o tym, jak najlepiej zmienić swój wygląd. Aby dowiedzieć się więcej o naszych salonach w

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl