Najlepsze zabiegi usuwania włosów w 2020 r.
6

stycznia

Najlepsze zabiegi usuwania włosów w 2020 r.

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Główne zabiegi depilacji w ...

Usuwanie niechcianych włosów jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów estetycznych na świecie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ponieważ istnieje duża różnorodność zabiegów usuwania włosów, warto wiedzieć, że niektóre metody usuwania włosów nie są zalecane dla wszystkich rodzajów i kolorów skóry.

Zawsze, gdy wypróbowujemy nową metodę usuwania włosów, należy ją wypróbować na małej powierzchni przed zastosowaniem produktu na większych obszarach, a jeśli zdecydujemy się na bardziej trwałe usuwanie włosów, należy udać się do wyspecjalizowanych ośrodków i wykwalifikowanego personelu, aby je przeprowadzić.

Poniżej wyjaśnimy główne zabiegi usuwania włosów, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Rodzaje depilacji

Obecnie istnieje szeroki wachlarz zabiegów od metod tymczasowych do niemalże trwałych.

Każdy rodzaj depilacji różni się skutecznością i ceną. Wszyscy lubimy, gdy nasze nogi i reszta ciała są wolne od włosów, ale czasami znalezienie najlepszego sposobu na utrzymanie ich w ten sposób może być problemem.

Są różne sposoby na pozbycie się tych włosów, których nikt nie lubi, albo wygodnie w domu samemu, albo może wolisz iść do salonu i poddać się zabiegom profesjonalistów.

Istnieje również opcja, że w dłuższej perspektywie czasowej możesz chcieć mieć prawie trwałe usunięcie włosów, co wymagałoby udania się do specjalisty. Jednak przed podjęciem decyzji należy pamiętać, że technika, która działa dobrze dla jednej osoby, może nie być odpowiednia dla innej, więc spróbuj dowiedzieć się, która działa najlepiej dla Ciebie.

LASER

Depilacja laserowa to metoda, która w ostatnich latach zyskała najwięcej zwolenników, głównie ze względu na dobre efekty, jakie oferuje oraz fakt, że jest praktycznie bezbolesna.

Specjaliści z dziedziny dermatologii twierdzą, że zarówno laser, jak i intensywne światło pulsacyjne (IPL) wykorzystują do usuwania włosów energię w postaci światła, przechodzącego bez uszkodzenia innych struktur skóry. Kiedy wiązka światła jest pochłaniana przez mieszek włosowy, przekształca się w ciepło, powodując utratę włosów. Ponadto systemy te powodują zanikanie włosów i włosków będących w początkowej fazie wzrostu. Powtarzając zabieg w odpowiednich fazach można uzyskać trwały zanik prawie wszystkich włosów. Liczba wymaganych sesji zależy od danej osoby, ale zwykle wynosi od 4 do 5.

ZIMNY WOSK

Aplikacja pasków z zimnym woskiem jest bardzo prosta, wystarczy nakleić paski z woskiem na depilowany obszar i pociągnąć w kierunku przeciwnym do naturalnego kierunku włosów. Ważne jest, aby pociągnąć pasek szybko i mocno, aby zmniejszyć ból.

Przed użyciem pasków należy przez kilka sekund rozgrzać je między dłońmi, co ułatwi proces i poprawi ich skuteczność. Obecnie istnieje wiele marek, które obejmują już konkretne produkty dla skóry wrażliwej lub dla specjalnych obszarów, takich jak linia bikini lub górna warga.

Ta metoda jest idealna, gdy jesteś na wakacjach lub poza domem, ponieważ jest praktyczna i możesz ją zabrać ze sobą wszędzie. Czas potrzebny do uzyskania idealnych nóg to około 30 minut, w zależności od rodzaju i ilości włosów.

HOT WAX

Jest to jedna z najskuteczniejszych ze wszystkich istniejących metod, ponieważ oprócz wyrywania włosów z korzeniami, stopniowo je osłabia, aż staną się cieńsze i słabsze.Co to oznacza? Będzie rosła słabiej i w mniejszej ilości; a jej usunięcie będzie znacznie łatwiejsze i mniej bolesne.

Gorący wosk to roztopiona żywica, która zatrzymuje włosy, niezależnie od ich rodzaju, i wyciąga je za korzeń. Jest bardzo skuteczny, ponieważ mocno przylega do skóry i usuwa wszystkie włoski, całkowicie oczyszczając miejsce, w którym został zastosowany. Ze względu na ciepło, które przekazuje, pomaga otworzyć pory, co sprawia, że zadanie jest bardziej skuteczne. Może to jednak powodować podrażnienia po zabiegu, ale jeśli po depilacji zastosuje się krem nawilżający lub antyseptyczny, dyskomfort szybko zniknie.

Produkt ten ma zazwyczaj postać żywicy, dlatego przed użyciem należy go roztopić w mikrofalówce lub specjalnej maszynie do wosku. Po uzyskaniu płynnego wyglądu należy go rozprowadzić po depilowanym obszarze za pomocą drewnianej szpatułki, zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po pokryciu go miękką powierzchnią należy go gwałtownie i zdecydowanie odciągnąć, a włosy zostaną natychmiast usunięte. Kilka sekund bólu dla niezwykłego efektu.

KREMY DO DEPILACJI

Kremy do depilacji są bardzo funkcjonalne, ale utrzymują się znacznie krócej niż woski do depilacji. O ile więc osoba, która użyje gorącego wosku, nie będzie musiała golić się przez kilka tygodni, o tyle osoba, która zdecyduje się na wosk depilujący, będzie musiała powtórzyć czynność za kilka dni.

Jest bardzo łatwy w aplikacji. Należy rozprowadzić go na zimno szpatułką na depilowanym obszarze i odczekać 5 minut, aby usunąć włosy. Zawarte w nim substancje chemiczne powodują, że wypadają one z miejsca, w którym zostały zaaplikowane, jednak w niedługim czasie włosy pojawiają się ponownie z taką samą grubością i siłą.

DEPILACJA NICI

Choć dla wielu może wydawać się to nowością, w rzeczywistości jest to technika stosowana od wieków na Bliskim Wschodzie i w Egipcie. Jest to zatem starożytna praktyka stosowana do ogólnego usuwania nadmiernego owłosienia z twarzy. Choć technika ta nie jest zwykle nauczana u kosmetyczek, lecz przekazywana z pokolenia na pokolenie, to prawdą jest, że obecnie coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje swoim klientom ten rodzaj depilacji.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to technika usuwania włosów, w której nić jest głównym narzędziem do usuwania niechcianych włosów za ich korzenie. Generalnie technika ta jest używana do usuwania włosów z twarzy , ale jest to równie wykonalne dla wszystkich części ciała , jedynym problemem jest czas potrzebny do wykonania go jak praktycznie trzeba iść włosy po włosach . Aby dać ci pomysł, depilacja obu brwi zajmuje średnio 20 minut, więc jeśli chcesz użyć tej techniki do depilacji nóg, na przykład, będziesz musiał poświęcić znacznie więcej czasu niż w przypadku depilacji woskiem lub ostrzami.

Utrzymuje się dłużej niż inne techniki usuwania włosów, ponieważ wyciąga włosy za korzeń zamiast je przecinać, co spowalnia ich wzrost. Dodatkowo oferuje możliwość usuwania najmniejszych włosków, a co za tym idzie, bez konieczności czekania aż się pojawią i będą zbyt długie, jak to się dzieje w przypadku pozostałych metod depilacji. Dodatkowo, wyrywając włosy z korzenia, osłabia je, przez co odrastają słabsze i drobniejsze.

PO DEPILACJI, PAMIĘTAJ:

Po depilacji warto wziąć zimny prysznic lub przyłożyć do depilowanego miejsca zimną wodę lub nawet kostkę lodu, to ukoi skórę i zamknie pory. Możemy również zastosować kremy nawilżające, olejek migdałowy lub z drzewa herbacianego czy masło shea.

W przypadku stosowania masła shea (łagodzi skórę dzięki swoim właściwościom kojącym i relaksującym) powinniśmy rozetrzeć je między dłońmi przed nałożeniem na skórę. To rozgrzeje masło i pozwoli mu lepiej wniknąć w skórę. Powtórzyć aplikację raz lub dwa razy w ciągu kolejnych 24 godzin, zwłaszcza jeśli skóra ma tendencję do zakażania.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl