Przykład e-maila uzupełniającego dla klienta
12

września

Przykład e-maila uzupełniającego dla klienta

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Przykład e-maila uzupełniającego dla klienta

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, właścicielem firmy lub małego biznesu, musisz wiedzieć i pamiętać, że regularne nawiązywanie bliskiego kontaktu z klientami jest niezbędne. Albo utrzymać ten link, który nadal generuje możliwości biznesowe z tą osobą, lub po dokonaniu zakupu, dostać je do powrotu i uzyskać nową sprzedaż, jest celem.

W tym artykule przedstawimy Ci przykład maila follow-up dla klienta, znanego również w świecie sprzedaży jako "Follow Up". Bo miłość, którą musisz w to włożyć jest tak ważna, że aż nie uwierzysz, bo tylko wtedy jest niemal pewne, że odpowiedzą pozytywnie i ci odbiorcy staną się nowymi sprzedawcami lub klientami znającymi Twoją markę. Mówią: "Wszyscy chcemy wrócić do tych miejsc, gdzie byliśmy szczęśliwi i gdzie dobrze nas traktowano".

Po co jest e-mail follow-up dla klienta

Zapraszamy Cię, abyś wyobraził sobie teraz, że poszedłeś na ważne wydarzenie networkingowe i poznałeś osobę, która działa w tej samej dziedzinie lub zawodzie co Ty. Po krótkiej rozmowie wymieniliście się kartami kontaktowymi, w celu utrzymania komunikacji w przyszłości. To właśnie tutaj, poprzez follow up mail, można stać się Twoim klientem, po kilku próbach. Należy pamiętać, że będzie on skuteczny, jeśli skierujemy go do każdej osoby, konkretnie.

I dlaczego mailing zamiast rozmowy telefonicznej? Mimo, że bardziej realna jest rozmowa przez komórkę, zalecają tę drugą, ponieważ jest mniej inwazyjna i bardziej pełna szacunku, gdyż między obiema stronami nie zostało jeszcze nawiązane zaufanie.

Co powinien zawierać e-mail follow-up dla klienta?

 • Koniecznie przypomnij im, kim jesteś: krótko powiedz, jak się nazywasz, w jakiej firmie lub przedsiębiorstwie pracujesz, jakie stanowisko zajmujesz. Możesz również umieścić link, który przeniesie klienta na stronę internetową z większą ilością informacji.

 • Opisz swój produkt lub usługę: Bardzo często zdarza się, że skrzynka pocztowa każdego z nas jest nasycona lub pełna próśb w tym samym dniu, dlatego koniecznie powiedz swojemu klientowi lub czytelnikowi, o czym jest Twój e-mail.Jak to zrobić? Łatwo, konkretnie i bez wchodzenia na więcej niż jedno zdanie.

 • Chwytliwy temat: Kiedy wysyłamy e-maila, to czego wszyscy pragniemy i pożądamy, to aby klient go otworzył i szybko przeczytał. Nie stanie się tak, jeśli tytuł nie przykuje uwagi lub nie będzie korespondował z bryłą czy intencją. Z tego powodu linia tematu musi zawierać słowa, które angażują, aby wysłana komunikacja nie pozostała niezauważona.

 • Według badań przeprowadzonych z niewielką grupą, gdzie zapytaliśmy ich, jakie są te typy tytułów lub fraz, które ignorują, gdy otrzymują e-mail, większość odpowiedziała, wszystkie te, które "sprzedają" im w sposób bezpośredni i mówią o słowach takich jak "oferta", "promocja", "okazja". Odrzucają je lub nie otwierają, bo uważają je za spamerskie (niewiarygodne) i nieciekawe.

 • W tym sensie, oczywiście, byliśmy ciekawi drugiej "strony medalu" i poprosiliśmy ich, aby powiedzieli nam, jakie są te "sprawy", które przykuwają ich uwagę. Odpowiedzieli: te, które dają obietnicę rozwiązania problemu. To ich intryguje i sprawia, że otwierają maila, by dowiedzieć się więcej. Podsumowując, musisz sprawić, aby temat rezonował w uszach Twojego potencjalnego klienta, poprzez oko.

 • Nienaganne pisanie: Ciało tekstu jest tym, co sprawi, że będziesz niezapomniany. Dobra znajomość ortografii, akcentu słownego i syntezy będzie ceniona przez klientów. Jeśli to się nie uda, nie będziesz wzbudzał zaufania ani powagi jako sprzedawca czy biznesmen. Aby osiągnąć swoje cele w mailu follow-up, nie możesz być agresywny w swoim pisaniu ani zbyt suchy.

Przykłady e-maili uzupełniających dla klientów

Ważne jest, aby zastanowić się nad celem swojego maila. Co chcesz dzięki niej osiągnąć. Czy chcesz po prostu podziękować lub poprosić tego potencjalnego klienta o nowe spotkanie.

Po osobistym spotkaniu

Temat: Dziękuję za rozmowę (wpisz imię i nazwisko osoby)

Szanowni Państwo (imię i nazwisko osoby kontaktowej)

To była prawdziwa przyjemność spotkać Cię na imprezie ________

Jak już mówiłem, mój (produkt/usługa) może być dla Państwa bardzo pomocny:

(Wyjaśnij, jakie korzyści możesz osiągnąć jako klient).

Bez dalszych ceregieli, na razie i z nadzieją na przyszłe spotkanie. Żegnam cię.

Z poważaniem - (imię i nazwisko)

Po rozmowie telefonicznej

Omówiłeś podstawowe informacje o swoich usługach z tym potencjalnym klientem, ale on/ona nie dał Ci jeszcze konkretnej odpowiedzi. Radzimy nie czekać, aż on się z Tobą skontaktuje, ale samemu wyjść z inicjatywą.

Temat: Więcej szczegółów na temat tego, o czym rozmawialiśmy

Witam, (imię osoby)

Bardzo dziękuję za rozmowę. Z dużym zainteresowaniem wysłuchałem informacji o aktualnych wyzwaniach, przed którymi stoi Państwa firma. Poszukałem informacji na ten temat, o których można przeczytać więcej w plikach, które załączyłem poniżej.

Chciałbym umówić się z Panem na kolejną rozmowę, która pomoże Panu rozwiać wątpliwości.

Życzę Ci dobrego dnia (Twoje imię i nazwisko).

Prośba o spotkanie: sprawdza się, jeśli chcesz porozmawiać na jakiś temat bardziej dogłębnie, ale musisz dostosować się do dostępności osoby, z którą zamierzasz się skontaktować.

Temat: Porozmawiajmy o: _______ (temat)

Szanowny .......... (imię i nazwisko)

Było mi bardzo miło spotkać Cię na .... (Nazwa wydarzenia). Odbyliśmy bardzo miłą rozmowę na temat (temat). Dziękuję za wszystkie udzielone porady i opinie na temat (Waszej branży).

Jak już mówiłem, interesuje mnie (twój cel), więc chciałbym się z tobą spotkać, aby omówić (jasny cel). Zwykle mam wolny czas w (dni tygodnia i godziny). Mogę dostosować swój harmonogram do Twojego harmonogramu, jeśli wolisz.

Z niecierpliwością czekam na rychły kontakt z Państwem. Z poważaniem,

(Nazwa)

(Spółka)

(numery telefonów)

Dziękuję za e-mail

W tym miejscu należy szczegółowo wyjaśnić korzyści, jakie niesie ze sobą wydarzenie dla Ciebie. Jeśli prelegent pomógł Ci poznać potencjalnych klientów lub dystrybutorów.

Temat: Miło mi było Państwa poznać (nazwa wydarzenia)

Szanowny (imię i nazwisko)

Wysyłam tego maila, aby podziękować za chęć zorganizowania wydarzenia (nazwa spotkania) Uważam, że było ono bardzo pomocne, aby dowiedzieć się więcej o (poruszanych tematach).

Jestem całkowicie gotowy do rozpoczęcia wdrażania (uzyskanych korzyści) w (Państwa firmie).

Mam nadzieję, że od tej pory zawsze będziemy utrzymywać kontakt.

Pozdrawiam

(Nazwisko) (Firma) (Numery telefonów)

Wnioski

 • Kiedy wysyłasz maila z follow-upem do klienta, zawsze staraj się krótko przedstawić i przypomnieć osobie, z którą się kontaktujesz, gdzie się spotkaliście. Nie zapomnij napisać swojego nazwiska i daty, gdzie to się stało, aby mogli to zapamiętać.

 • W treści tekstu podaj jasno i bezpośrednio czego potrzebujesz. Dodaj korzyść, jaką klient uzyska z Twojej oferty lub propozycji.

 • Powiedz dziękuję, nigdy o tym nie zapomnij. Za to, że poświęciłeś czas na przeczytanie swojego maila.

 • Wreszcie, ty jako przedsiębiorca lub biznesmen, po sporządzeniu e-maila, zapytaj siebie (w przypadku, gdy jesteś tym, który go otrzymuje), czy otworzyłbyś i przeczytał. Co ważniejsze, czy zareagowałbyś na to? Tylko wtedy będziesz wiedział, czy wykonałeś dobrą robotę, śledząc klienta.

Artykuły powiązane

 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu
 2. Stwórz reklamę, która przyciągnie do Twojego salonu mnóstwo klientów
 3. Twórz atrakcyjne broszury i zobacz przykłady najlepszych z nich.

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl