10

września

Wszystko o depilacji SHR

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Wszystko o depilacji SHR

W świecie estetyki istnieją różne metody i zabiegi usuwania włosów. Jednym z najnowszych osiągnięć i trendów ostatnich lat jest depilacja SHR, czyli rodzaj usuwania włosów, który łączy w sobie technologię laserową.

Tutaj opowiadamy o nim więcej, a także o jego zaletach, ewentualnych wadach i różnicach w stosunku do lasera diodowego.

Co to jest usuwanie włosów metodą SHR?

Ten system usuwania włosów łączy w sobie technologię laserową i zalety systemu Pulsed Light, aby osiągnąć rezultaty bez jakiegokolwiek bólu. SHR to skrót od Super Hair Removal, jest to technologia przeznaczona do usuwania włosów.

System usuwania włosów SHR stanowi przełom w całkowitym usuwaniu włosów za pomocą Fototerapii (technologia światła). Zabiegi z użyciem SHR są przyjemniejsze niż w przypadku znanych nam już konwencjonalnych systemów, a skóra jest lepiej chroniona.

Jak działa usuwanie włosów metodą SHR?

System SHR polega na bombardowaniu skóry dużymi ilościami energii (dżulami) za pomocą wielu strzałów, ale przy zachowaniu niskiego poziomu energii (dżul/dżul). W ten sposób mieszek włosowy jest delikatnie podgrzewany, aby zastosować niezbędne ciepło.

To co czuje osoba poddająca się temu rodzajowi depilacji to ciepłe mrowienie, które niektórzy porównują do ciepłego masażu.

W systemie SHR końcówka zawsze porusza się nad skórą i nigdy nie jest nieruchoma w zlokalizowanym obszarze.

Zalety i wady usuwania włosów metodą SHR

Zalety depilacji laserowej są niepodważalne, ponieważ jest to metoda szybka i bezpieczna, dzięki której skóra pozostaje wolna od włosów przez długi czas (w wielu przypadkach na stałe), a także umożliwia usuwanie włosów z dużych powierzchni.

Wady

Dyskomfort i pieczenie

Podczas stosowania lasera normalne jest uczucie pieczenia lub kłucia, które podczas pierwszych dwóch lub trzech sesji (kiedy włosy są jeszcze obfite), jest zwykle nieco denerwujące, zwłaszcza jeśli depilujesz obszar, w którym skóra jest szczególnie wrażliwa, taki jak pachwiny. Jednak systemy chłodzenia zastosowane w niektórych urządzeniach pomagają znacznie zmniejszyć ból, a od czwartej sesji małe ukłucia są całkowicie tolerowane.

Obszary uporczywe

Musimy wziąć pod uwagę, że są różne miejsca, w których włosy mają tendencję do ciągłego pojawiania się na nowo, np. okolice twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aktywne włosy są usuwane podczas sesji, ale laser nie wpływa na spoczywające mieszki włosowe, które z czasem mogą stać się aktywne.

Co to jest laser diodowy?

Laser diodowy jest układem emitującym światło, który znalazł zastosowanie w innych dziedzinach techniki, takich jak m.in. przemysł metalurgiczny, przemysł morski, wojsko, telekomunikacja.

Obecnie bardzo popularne staje się zastosowanie lasera diodowego w estetyce, który różni się od innych technologii zasadniczo tym, że wiązka światła wytwarzana jest przez sztabki metali przewodzących i półprzewodników, które po otrzymaniu określonej energii elektrycznej generują światło zwane potocznie laserem diodowym; dzięki temu właściwości tego elementu wykorzystywane są w produkcji maszyn do usuwania włosów, opartych na zasadzie selektywnej fototermolizy.

Zalety i wady lasera diodowego

 • Szczególnie polecany jest osobom o gęstych, ciemnych włosach, zwykle mężczyznom.

 • Długość jego fali jest ustalona na 810 Nm lub 700 Nm i choć można go stosować do innych rodzajów zabiegów, to nie jest on w 100% skuteczny w przypadku wszystkich z nich. Lasery diodowe nie wykorzystują filtra UV, używają jedynie soczewki do przekształcenia wiązki światła w bardziej bezpośrednie światło, które w dłuższej perspektywie może być bardziej agresywne i mniej bezpieczne dla skóry.

 • Bezbolesne leczenie. Jego celem jest stopniowe podgrzewanie włosów i skóry właściwej, aż do zniszczenia mieszka włosowego.

 • Maszyny z laserem diodowym i ich awarie są zazwyczaj droższe.

 • Ich wysoki koszt wynika z tego, że mostki diodowe są wykonane z drogich metali, a to nie oznacza, że są lepsze do usuwania włosów, mogą być nieekonomiczne.

 • Wykorzystuje bardzo szybki sposób strzelania z krótkimi impulsami zwanymi "sweep" w ilości do 10 strzałów na sekundę. Diody, choć również chłodzone wodą, bardzo się nagrzewają, znacznie bardziej niż lasery SHR, a w przypadku stosowania bardzo długich impulsów mogą się łatwiej przepalić.

 • Są one bardziej podatne na awarie i mogą być bardzo kosztowne.

Zalety i wady lasera SHR

 1. Polecany jest do każdego rodzaju skóry, uzyskując dobre efekty na każdym rodzaju włosów.

 2. Jego długość fali jest zmienna od 530 do 700 Nm i może być dostosowana do każdego rodzaju zabiegów z dużą skutecznością we wszystkich. Lasery SHR używają filtrów, które mogą iść od 530 Nm do 690 Nm, a także mają jeszcze jeden filtr UV w swojej rurce z płynem, który pochłania promienie ultrafioletowe światła i rozprasza światło, dzięki czemu jest ono jeszcze bezpieczniejsze dla skóry.

 3. Bezbolesne leczenie. Jego celem jest stopniowe podgrzewanie włosów i skóry właściwej aż do zniszczenia mieszka włosowego.

 4. Wymiana zużywających się "lamp" może być wydłużona od 600 000 do 1 000 000 strzałów. Ale ze względu na duży rozmiar jego plamki, liczba strzałów na obszar, aby osiągnąć cel, może być nawet 10 razy mniejsza niż ta potrzebna w przypadku lasera diodowego.

 5. Urządzenia laserowe SHR zazwyczaj nie są tak drogie.

 6. Ich niska cena w porównaniu z diodą wynika z tego, że materiały jakie są używane do ich produkcji są tańsze i "NIE" mniej efektywne w osiąganiu celów. Innymi słowy, mogą być bardzo opłacalne i równie skuteczne.

 7. Mają one zazwyczaj mało awarii i nie są tak drogie.Artykuły powiązane
 • Analiza skóry lampy Wooda
 • Różne zabiegi w leczeniu czerwonych rozstępów i białych rozstępów
 • Zalety ozonoterapii na twarz

Katarzyna

Redakcja nepenti.pl